"Путін вчиться повільно": голова Пентагону Меттіс про напад РФ у Керченській протоці


Міністр оборони США Джейс Меттіс назвав "нахабною зневагою" напад Росії на українські кораблі в районі Керченської протоки та захоплення українських моряків

Про це повідомляє "Голос Америки". Об этом сообщает pavlonews.in.ua со ссылкой на СМИ.

Меттіс наголосив, що це є одним із проявів посилення російського військового впливу в Європі на порушення міжнародних угод, таких як Договір про обмеження ракетних озброєнь малої та середньої дальності.

"В Європі немає нових ракет США, але є нові російські ракети. Договір, який поважає тільки одна сторона, не може бути ефективним і не захистить нас. Тож ми відновимо наші зусилля з контролю над озброєнням, але справа за Росією. Про це також свідчить нахабна зневага та порушення росіянами договору 2003 року з Україною, що дозволяв російським та українським кораблям вільно проходити через Керченську протоку. Цей договір було нахабно порушено минулими вихідними", — сказав Меттіс.

Читайте також. Воєнний стан: причини і наслідки

Голова Пентагону наголосив, що дії російської влади шкодять насамперед російському народу.

"Це дуже складна ситуація, адже пан Путін, вочевидь, вчиться повільно. Він не визнає, що те, що він робить, створює ворожнече ставлення до його народу. Він не діє в інтересах російського народу, він фактично змушує НАТО до переозброєння та зміцнення демократичної позиції, єдиної позиції всіх демократій разом. Ми бачимо, що маємо справу з кимось, кому ми просто не можемо довіряти", — підсумував Меттіс.

  • Нагадаємо, 25 листопада в районі Керченської протоки Росія захопила українські військові кораблі, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь. Про намір вони, відповідно до міжнародних норм, поінформували іншу сторону. Однак замість забезпечити фарватер, російські диспетчери викликали кораблі ФСБ. Російські кораблі "Соболь", "Дон", "Мангуст"та "Суздалець" здійснили напад на кораблі ВМС України.
  • ФСБ заявила про "провокацію" України в "російських територіальних водах".
  • Командування Військово-морського флоту України підтвердило захоплення українських кораблів російськими спецпризначенцями.
  • За фактом агресії Росії проти українських судів в Азовському морі у повну бойову готовність приведено підрозділи Збройних сил України.
  • Рада запровадила воєнний стан в 10 областях України.
  • З’явився повний список 24 полонених українських моряків.
  • 27-28 листопада окупаційні "суди" в Криму заарештували всіх захоплених у полон українських моряків.
  • Голови МЗС країн "Вишеградської четвірки" — Угорщини, Польші, Чехії та Словаччини - підтримали Україну під час обговорення нападу Росії в районі Керченської протоки.
  • 97 європарламентарів закликали верховного представника ЄС із закордонних справ Федеріку Могеріні та уряди ЄС до санкцій проти РФ.

Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2018/12/03/quotputin_vchytsya_povilnoquot_golova_pentagonu_mettis_pro_napad_rf_u_kerchenskiy_protoci”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя