Пеня за комуналку: коли і скільки доведеться платити рівнянам

Натисніть на скрін для збільшення


До речі, у «Рівнегазі» пояснити нову процедуру ще не можуть, бо поки жодних роз’яснень не отримували, кажуть у компанії. Об этом сообщает epravda.in.ua со ссылкой на СМИ.


Не нараховуватимуть пеню, якщо:


  • держава заборгувала за надані населенню пільги та житлові субсидії
  • споживачу заборгували зарплату, що підтверджено належним чином.Важливо, що нарахування пені не буде автоматичним.Відповідно до роз’яснень, опублікованих Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, усі умови та порядок застосування і оплати штрафів визначені у договорах про надання житлово-комунальних послуг.


В угодах «Рівнеоблводоканалу», які рівняни масово підписували торік, уже вказана норма про сплату пені. Передбачена пеня і у договорах нещодавно утвореної енергопостачальної компанії. У РОЕК повідомили:


Щодо побутових споживачів, то згідно з умовами укладених (публічних) договорів, що є типовими, рахунки за електроенергію мають бути оплачені до 20 числа місяця, наступного за звітним.

Наприклад, за спожиту електричну енергію у квітні клієнт має розрахуватися до 20 травня, за споживання у травні – до 20 червня.

Отже, вже з наступного робочого дня після цієї дати розпочнеться нарахування пені; щодо непобутових споживачів – визначається умовами конкретно укладеного договору згідно з обраною споживачем комерційною пропозицією.Як пояснює Міністерство, нараховувати пеню за житлово-комунальні послуги надавачі можуть після 1 травня 2019 року виходячи з умов договорів.


При цьому пеня за несвоєчасну оплату за комунальні послуги може нараховуватися на ту суму заборгованості, що утворилася з моменту підписання договору про надання комунальних послуг, а не лише за травень.Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4


Джерело статті: “https://radiotrek.rv.ua/news/penya_za_komunalku_koly_i_skilky_dovedetsya_platyty_rivnyanam_236530.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя