Американці створили робота для забору крові, який перевершив професійних медиків - Здоров’я

Подія: Американські науковці з Ратґерського університету в Нью-Джерсі створили робота для забору крові. Машина "бачить" під шкірою найтонші судини і з першого разу вводить голку у вену.

Об этом сообщает Руспрес


Деталі: Працюючи з пацієнтами, у яких погано видно вени, медики часто промахуються. Часом їм доводиться кілька разів штрикати руку голкою, щоб відібрати кров на аналіз. Це може призводити до флебіту (запалення внутрішньої стінки вени), тромбозу та різних інфекцій. Робот, якого створили американські науковці, поєднавши робототехніку з комп’ютерною томографією, також може помилитися. Втім, кажуть вчені, він робить це набагато рідше, ніж людина.


Дослідники провели експеримент і встановили, що загальний показник ефективності робота становить 87%, а серед людей, у яких вени добре проглядаються — 97%. У той же час професійні медики помиляються у 27% випадків, коли намагаються взяти кров у пацієнта, вени якого погано проглядаються під шкірою.


Пристрій також має власний модуль для аналізу, куди кров перекачується відразу після забору.


Дослідники продовжують вдосконалювати медичного робота. Вони кажуть, що згодом його можна буде використовувати у "швидких" та у відділеннях невідкладної допомоги, де він зможе ставити пацієнтам катетери. Це означає, що у медиків з’явиться більше часу на те, щоб займатися лікуванням пацієнтів.


Коментарі: "Наш пристрій може допомогти медикам відібрати проби крові швидко, безпечно і надійно. Він також допоможе уникнути ускладнень та позбавить пацієнтів від зайвого болю", — цитує Engadget головний інженер Джош Лейпхаймер.


Що було раніше: В українській державній лікарні вперше провели операцію методом кріоабляції. Лікарі заморозили ділянку серця пацієнта, щоб вилікувати його від аритмії.


Медики кажуть, що кріоабляція має менше побічних ефектів, легше переноситься, а її ефективність дуже висока. Завдяки їй, можна на все життя позбавитися від аритмії.


Джерело статті: “https://expres.online/health/amerikantsi-stvorili-robota-dlya-zaboru-krovi-yakiy-perevershiv-profesiynikh-medikiv”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя